FEBRUARY 2017 ALUMNI CYCLE OF PRAYER

February 2 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1989 & 1990

George M. Ross, Kathleen S. Russell, Michael D. Schnatterly, Harriet G. Shands, Douglas E. Sparks, Robert Walcott, Richard S. Westbury, James D. Wright, Susan E. Bentley, James B. Bernacki, Geoffrey T. Boyer, Hugh F. Brady, Barbara B. Chaffee, David P. Chalk, Robert L. Chiles, Richard D. Cloud, Claudine P. Crooks, Zabron A. Davis, David J. DeSmith

February 10 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1990 & 1991

Julia K. Easley, Harry A. Elliott, Robert Gaudio, Bradley S. Hauff, Patricia L. Jones, Catherine M. Kuschel, William E. Mann, Scott E. McCleary, Diane E. Morgan, JOhn G. Myers, Paula C. Rachal, Carl A. Roos, Karen J. Schreiber, Shelby H. Scott, Suzanne E. Seavey, Ralph W. Strohm, Karen S. Sunderland, Jerrold A. Thompson, Patricia S. Williams, George D. Young, Rock H. Schuler, Joan M. Anthony, Barbara W. Baxter, Susan M. Champion, William H. Dorn, Kathryn N. Elledge, John F. Floberg, Thomas W. Gibson, Linda F. Green, Gerald J. Harris, Jerome A. Hinson, Judith H. Hoover, Joseph D. Jerome, Glenn W. Kanestrom, Walter LaBatt, Gary L. London, Donald W. Matthews, James B. May, Margaret A. Natterman

February 11 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1991 & 1992

Merrie A. Need, Kurt B. Neilson, David A. Peck, Darrel D. Proffitt, Robert T. Rachal, Juan Y. Reed, Wesley S. Rehberg, Michael G. Smith, Melanie L. Spears, Robert M. Stocksdale, Megan M. Traquair, Jeanette E. Tweedy, A. Wilson Valentine, Mary J. Wolf-Foster, Robert D. Arnold, Sandra C. Arrington, Jennifer Atlee-Loudon, Kathryn Beich Young, Richard S. Bellows, William M. Bennett

February 16 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1992

Susan J. Blubaugh, Denis C. Brunelle, Lynne T. Carver, James O. Craig, Mary A. Davis, John E. Denson, Timothy M. Dombek, Rodney E. Gordon, Michael J. Haas, W. Richard Hamlin, Paula D. Jones, Linda Larson, Denise W. Mack, Nancy L. Malloy, Nancy Milholland, Ralph J. Mollica, Clint Moore, Louise K. Oakes, Pauline T. Perry, Darryl J. Pigeon

February 17 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1992 & 1993

Mary F. Schreiber, John M. Senyonyi, Barbara J. Seras, Maurice L. Strong, Mark A. Thompson, Kathryn S. White, Hugh L. Zwicker, Sarah E. Bailey, Michael E. Bartolomeo, Jocelyn Bell, Barbara L. Bond, Mary I. Boodt, Elizabeth Coulter, Laura A. Day, Eugenia Durham, Charles C. Elledge, Margaret G. Harker, Ulis D. Hekel, Georgia Humphrey, Brian A. Jemmott

February 18 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1993

Louise M. Johnson-Toth, Judith M. Kessler, Elizabeth G. Krajewski, Tambria E. Lee, Lois D. Martin, Lionel E. McGehee, Paul E. Mottl, Timothy T. Rich, James A. Rinehart, John E. Robertson, Molly D. Smith, Susan L. Sommer, Nancy D. Stevens, Ruth H. Strang, Charles E. Todd, Harper M. Turney, Shirley Vogel, Gina Volpe, Elizabeth H. Ward

February 24 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1994

Elizabeth M. Anderson, Nancy E. Betz, R. Mark Brown, David C. Brownmiller, John P. Carver, Wanda R. Copeland, Judith A. Culpepper, Betty R. Frolick, Kathleen M. Galvin, Marilynn D. Gilbert, James R. Harlan, Kathleen E. Hart-Zavoli, Richard C. Higginbotham, Judy K. Hipple, John M. Holland, Benita G. Jarrett, James B. Lewis, Timothy M. Ljunggren, Mary R. Mansfield, Alison, J. Martin

February 25 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1994 & 1995

Penny Pfab, Jane Schaefer, Thomass A. Thoeni, Edward B. Watson, Alvaro Araica, Sarah J. Boelter, Trace M. Browning, Elaine S. Caldbeck, Krista A. Cameron, Robin L. Chance, Joycelyn Degener, Ted E. Durst, James P. Haney, Mercy G. Hobbs, Linda Hughes, David Hussey, Gregory A. Jacobs, Mary Lou Kator, A. Lane Keeney, Karen C. Lewis

 

January 2017 ALUMNI CYCLE OF PRAYER

January 9 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1974 & 1975

Walter J. Griesmeyer, Walter F. Hendricks, Robert W. Horner, Janice A. Hotze, Pamela Mulac, Bruce C. Ogilvie, R. Jeffrey Patnaude, Hays H. Rockwell, Stephen B. Snider, Kent W. Tarpley, Herbert P. Tinning, Craig R. Wylie, Alex A. Aiton, William b. Austin, Lee M. Bossart, Jerry C. Doherty, Mary Dombeck, Linda S. Herbert, James D. Ingles, Michael R. Long

January 10 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1975 & 1976

Phebe L. McPherson, Samuel W. Morrison, Robert K. Myers, Marilyle S. Page, Nancy Platt, Larry J. Roback, Dorothy M. Ruhl, Joslyn Angus, Annette Arnold-Boyd, Chul B. Chung, Leslie, Combs, George E. Deatrick, William L. Flodin, Lynne Hamilton Wray, Carl Jensen, Don E. Johnson, Paul D. Kidd, William Kruse, Beverly Messenger-Harris, Mark L. Middleton

January 11 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1976 & 1977

Roger E. Miller, David L. Moyer, Martin O’Rourke, William H. Risinger, Grace J. Trapp, Ralph M. Tuck, William C. Webb, James S. Wilson, Richard A. Benedict, Jonathan B. Coffey, Christopher G. Colby, Jerome H. Colegrove, Patricia Eichenlaub, Steven M. Giovangelo, John F. LaVoe, Ernest G. Matijascic, John L. Peterson, Robert E. Rutkowski, Catherine F. Scott, Robert W. Scott

January 12 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1977 & 1978

Richard Thieme, Louis L. Tobola, Robert A. Towner, Daniel K. Anderson, Anne Campbell, Mark H. Chattin, Leo J. Combes, Terrence P. Dautel, P. William Greeley, Thomas E. Hightower, Margaret Houghton-Minnick, Robert Kitson, Stephen T. Lane, Walter J. Leigh, Jane L. McDermott, Karen Mosso, Richard D. Oberheide, Margaret M. Pendry, George G. Riggall, William D. Roberts

January 13 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1978 & 1979

Gary E. Rowe, Geoffrey Schmitt, Douglas P. Schwert, Steven T. Thorp, John D. Bassett, Phillip C. Bennett, Dennis A. Blauser, Eddie Blue, Stephen L. Brehe, Robert M. Bruckart, Robert C. Bustrin, Stephen M. Carpenter, John H. Dixon, Kathryn H. Eden, Peter Fabian, Suzanne A. Fageol, Gloria Fish, Richard M. Flynn, Stephen J. Gehrig, Albert L. Holland

January 14 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1979

Frank W. Hughes, Alvin C. Johnson, Philip H. Kassey, G. Comforted Keen, Bonnelyn Kunze, Ellis O. Mayfield, MaryAnn C. Mroczka, George E. Pence, Steven W. Raulerson, Bruce L. Rose, Deborah S. Scott, Richard E. Shields, Jane A. Strong, Masud I. Syedullah, Walter Szymanski, Janice F.L. Walker

January 16 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1980

Carol M. Amadio, Margaret A. Babcock, Caroline F. Bruschi, Saundra L. Cordingley, Robert S. Culp, John P. Downey, Verna M. Fair, Stephen Freeman, Stephen R. Garratt, John R. Hagan, Frank Hegedus, John E. Howanstine, Chilton Knudsen, W. Donald Lyon, Lawrence L. Mothersell, Frederick E. Myers, Louis Oats, Miriam Owens, Faith C. Perrizo, Paul Shaffer

January 17 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1980 & 1981

John H. Spruhan, Timothy B. Thomas, Kenneth H. Toven, Caroline Angus, Stephen I. Bartlett, Jeff L. Bunke, Nancy E. Calhoun, Christopher R. Cyran, James L. Davis, Michael Dudley, Michael E. Ellis, Linda P. Fernandez, Michael J. Hanley, Nicklas A. Mezacapa, Stephen C. Secaur, John W. Sewell, Nancy H. Shepherd, Scott Stoner, Douglas Taylor-Weiss, Bruce N. Torrey

January 18 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1981 & 1982

Anne Waasdorp, Claudia L. Windal, Clara E. Wong, Gordon A. Bardos, Peter R. Besenbruch, Peter Bunder, Robert B. Clarke, Prentiss C. Dunn, Joseph P. Gillespie, Jan C. Heller, William B. Hobbs, Barbara Humphrey, Russell W. Johnson, Jeffrey M. Kirk, Lanny Law, Jeffrey T. Liddy, Randall R. Lyle, Carol McConnell, Kathy A. Meilner, Joshua S. Oyinlola, Lance Robbins

January 19 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1983

Graham G. Berry, David C. Cobb, Kathleen R. Eickwort, Frederick R. Engdahl, William R. Guerard, Robert E. Hensley, Leona M. Irsch, Nancy J. Lane, James F. Lyon, Anne Miner-Pearson, Richard A. Nelson, Catharine S. Phillips, Jean M. Scribner, Timothy Shaw, Lincoln F. Stelk, Richard Stevens, Mark D. Story, William D. Waff, Lynn S. White, George F. Woodward

January 20 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1984

Ralph L. Bailey, William L. Bippus, Margaret Cutler, Donald F. Davidson, Albert G. Daviou, Donna Gafford, Violet Marie Haberkorn, Michael P. Herman, J. Robert Honeychurch, Carol W. Hull, Steven D. Lawler, Catherine B. Lewis, Bruce L. MacDuffie, Gene P. Marciniak, Terry McCall, Martha Metzler, Christine B. Mitchell, Judith A. Moore, Daniel Prechtel, Franklin P. Schuster

January 22 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1984 & 1985

Richard H. Stevenson, Pamela Stringer, Ernie C. Sumrall, Rudolph J. Van der Hiel, Richard A. Wagner, R. Edgar Wallace, Tamsen E. Whistler, Anne J. Wrider, Joe Atkinson, Peter P. Brennan, Mark R. Brinkmann, John P. Burton, Gilbert T. Crosby, James R. Davis, David R. Francoeur, Bruce W. Gray, Andrew Green, Ellen S. Huarwitz, Robert Kem

January 23 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1985

Earle C. King, Louise Kountze, Robert Lundquist, James R. McDonald, Marilyn J. Melin, Ruth A. Meyers, Kathleen A. Milliken, Sandra C. Paran, Meredith W. Potter, Joy E. Rogers, Laurie J. Skau, Thomas Slawson, Edward M. Sunderland, Sylvia A. Sweeney, I. Doyle Turner, Terry A. White, Brian K. Wilbert, James A. Wilson, Claire K. Wolterstorff, Margaret S. Wright

January 24 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1986

Kathryn S. Campbell, Peter N. Campbell, Ralph L. Carnes, Alicia L. Crawford, Scott A. Daniels, Nancy Ferriani, James N. Gabb, Mark A. Giroux, Pamela S. Gregory, Patricia S. Hobson, John R. Johnson, Sharon Karl, Victoria L. Kempf, Gary Lambert, Peggy H. Lannan, Robert M. Lindberg, William Logan, George R. Mackey, Paul S. Nancarrow

January 25 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1986 & 1987

Michael B. Russell, Kristy Smith, Patrick T. Twomey, Randall R. Warren, Anne K. Bartlett, William S. Blackerby, Charles S. Bodine, Beverly F. Bradley, Charles E. Bradley, Melvin A. Bridge, Craig B. Chapman, Richard A. Demarest, Andrew M. Dietsche, John R. Dugan, Terence K. Fleming, Wendell N. Gibbs, C. Anne Hallmark, Sheila Kane, Gayle H. King, Dorothy B. Kreher

January 26 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1987 & 1988

Wilma J. Lawrence, Yvonne Lucia, Carol A. Mader, Charles Montileaux, Jeffrey S. Moore, Judson P. Pealer, Martin Pfab, Lorene H. Potter, Gerald Sevick, Maryann Taylor, Margaret Y. Weiner, Susan C. Armer, Bradley L. Carter, Peter R. Coffin, Winifred Collin, Glen L. Gleaves, Jannel T. Glennie, Michael W. Hopkins, S. Scott Hunter

January 27 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1988 & 1989

Thomas D. Janiec, Shannon S. Johnston, Sarah E. Lewis, Carole J. McGowan, William J. McIlmoyl, Larry C.  Minter, Manuel J. Padilla, Ronald Pillay, Raymond J. Potter, Jeanette M. Repp, John D. Rice, Cristine V. Rockwell, Martini Shaw, Phillis I. Sheppard, Winston T. Sweeney, Michael K. Adams, John S. Adler, Suzanne Apple, Virginia L. Bennett, Richard J. Bormes

January 29 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1989

James E. Campbell, Mary C. Carson, Peter O. Champion, John R. Childress, Freeman G. Cross, Marilyn K. Dressel, Matthew J. Faulstich, Sheila Ferguson, Christine A. Humphrey, Frances K. Johnson, Roberta P. Kirby, J. David Lortscher, Denzil J. Luckritz, Ray S. Messenger, Barbara A. Moore, Henry L. Naidoo, Susan K. Nanny, Simeon E. Newbold, Linda A. Packard, Ruth G. Partlow

December 2016 Alumni Cycle of Prayer

December 1 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1972 & 1973

Melvin A. Hoover, Abraham Kadavil, John R. Kenny, Gary K. Knoss, Leon L. Love, John R. Paal, George Parmeter, Tyrus C. Petty, W. Clarke Prescott, Albert S. Sam, Betty Schiess, James R. Sorenson, John Wall, J. Kenneth Asel, Evan A. Ash, Peder G. Berdahl, Carl T. Cannon, Mark C. Engle, Frederick L. Jones, James E. Krotz

December 15 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1973 & 1974

Lawrence B. Lewis, Spencer Lindsay, Donald S. Lofman, James S. MacConnell, Keith E. Mathews, John Palarine, Cedric E. Pearson, Craig Pooser, Douglas J. Reans, Philip D. Schaefer, Thomas G. Smith, Lawrence D. Bausch, Theodore W. Bean, Robert L. Beasley, Robert G. Bramlett, Virginia D. Brown, Wallace F. Caldwell, David A. Cameron, Michael Forbes, Thomas W. Gray, John Palarine

November 2016 Alumni Cycle of Prayer

November 3 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1966 & 1967

W. James Spicer, Samuel S. Thomas, William S. Adams, G. Michael Bell, Winston Davis, Clarence F. Decker, Ernest S. DuRoss, Gethin B. Hughes, Norman Y. Ishizaki, Florence Janjigian, D.S. Katerlis, Richard S. Krejci, George H. Martin, Richard L. May, Richard D. Muir, Robert D. North, Lester B. Singleton, John W. Steinfeld, Stephen C. Summerville, Charles W. Taylor

November 11 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1967 & 1968

Roger W. Weaver, Donald C. Wilkinson, George W. Wyer, Philip T. Zabriskie, James E. Allemeier, Lawrence R. Boyd, Jervis O. Burns, Mark S. Cady, John F. Crist, Arthur L. Cunningham, Carl O. Danielson, Calvin L. Davis, Errol A. Harvey, Gilbert L. Hubbell, Thomas B. Kinsey, John R. Kirkman, Jerry W. Kolb, James W. McDonald, Richard L. Osborne, William J. Paran

November 12 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1968 &1969

Graham T. Pierce, John F. Rice, Reginald C. Rodman, Bobby J. Saucer, Jack L. Savage, Ishmael L. Shaw, Karl G. Weddle, Robert L. Woodbury, Douglas E. Woodridge, Arthur L. Bennett, Maurice V. Champion-Garthe, James H. Dunkerely, David A. Egbert, Victor Frederiksen, David A. Garcia, Raleigh D. Hairston, James N. Hunter, Charles B. King, Robert M. Maxwell, Dennis R. Maynard

October 2016 Alumni Cycle of Prayer

October 13 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1961 & 1962

David S. Sipes, Chalres E. Sturm, Donald J. Tepe, Robert A. Terrill, Robert G. Willoughby, William A. Baker, Arthur C. Dilg, John F. Glover, William C. Hamm, Louis E. Hemmers, Orin J. Hunkins, David S. Luckett, Cecil Marshall, Eugene E. Oliver, Leroy Ostrander, Shinji A. Sasamori, William P. Scheel, Richard E. Shinn, Ralph R. Stewart, Thoams F. Webster

October 14 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1963 & 1964

Richard N. Avery, Roy A. Benjamin, Robert C. Brook, Charles E. Cason, D. David Clemons, Arthur C. Hadley, Lucien Lindsey, Donald W. Menzi, Paul H. Moser, Thomas A. Neyland, Dennis R. Odekirk, David L. Parrish, Joseph W. Sanderson, Thomas C. Shepherd, John H. Stanley, Jan J. Toof, Alice D. Vinik, Sylvia Bradfield-Mitchell, Barbara A. Campbell, Carl E. Creswell

October 15 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1964

William F. Ellington, David H. Evans, William R. Fleming, William B. Fulks, Enrico M. Gnasso, Fayette P. Grose, James C. Hart, John B. Houck, David L. Hyndman, John W. Inman, Terry W. Jackson, William F. Johnson, Hewitt V. Johnston, William D. Ladkau, Ralph G. McGimpsey, John G. McIntyre, James L. Nelson, Robert H. New, Clinton L. Reynolds, Dennis L. Serdahl

October 21 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1964 & 1965

William C. Shirey, James C. Slack, Robert H. Speer, William W. Stickle, Dietrich Stollberg, Claud A. Thompson, Richmond F. Thweatt, Peter E. Van Zanten, Hugh A. Whitesell, Stephen M. Winsett, Jeannene F. Wright, John E. Bowers, John S. Bradbury, Gustav Brunston, Harvey, G. Cook, Sheila Crawford, Drury H. Green, Reginald R. Gunn, Timothy J. Hallett, Frederick F. Hovey

October 22- Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1965 & 1966

Stewart H. Jones, Michael R. Link, Carlyle Haynes Meacham, Gary F. Odle, Ronald D. Osborne, Jack C. Potter, Harry S. Tipton, Donald L. Turner, Thomas R. Waddell, Robert C. Weaver, James B. Wilson, Charles E. Wood, Allan E. Belton, Charles E. Bennison, Douglas C. Burger, John H. Burk, Robert A. Buss, William Byers, T. Kimball Cannon, Bruce W. Chambers, Bruce W. Coggin, Miles O. Cooper, C. David Cottrill, Frank L. Faust, Raymond E. Fleming, David C. Fox, Thomas A. Fraser, Sanford Z. Hampton, Charles G. Hopkins, John F. Husband, Robert A. King, V. Stanley Maneikis, Jeffrey D. McClough, Paul C. Ostrander, Thomas A. Pantle, John W. Penn, Donne E. Puckle, Charles W. Ransom, Marilyn A. Snodgrass

September 2016 Alumni Cycle of Prayer

September 15 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1951-1953

Lester B. Thomas, Thomas E. Vossler, Donna Whitenack, Marcus G. Wood, Richard C. Adams, William H. Folwell, Charles A. Forbes, David T. Gleason, Charles Pedersen, Erroll F. Rhodes, George L. Sidwell, Robert C. Witcher, Richard B. Andersen, Richard R. Anderson, Daniel L. Banner, Ernest F. Campbell, Donald M. Hultsrand, Kale F. King, John Leo, Stanley G. Matthews

September 16 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1953-1955

Malcolm H. Prouty, Dean D. Wampler, Ricahrd A. Yale, Ronald G. Albury, David M. Bercaw, Charles H. Berry, Carl R. Bloom, James E. Carroll, Russell R. Ellis, John H. MacNaughton, Joseph E. Mazza, Harold G. Norman, Willard G. Prater, John G. Schaeffer, John G. Shoemaker, Warner White, Lewis P. Bohler, Schuyler L. Clapp, Everett H. Greene

September 17 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1955-1957

Neal J. Harris, James L. Jenkins, Paul S. Kyger, Charles P. Martin, A. Paul Nancarrow, David W. Pumphrey, Allan W. Reed, George C. Ross, George C. Spratt, George N. Vrettos, David M. Warner, Albert S. Chappelear, Robert J. Elliott, Manousos E. Lionikis, William E. Lusk, L. Anderson Orr, R. Burce Ryan, Edwin E. Smith, David H. Benson, Robert E. Black

September 23 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1957 & 1958

Andrew H. Bro, Carthur P. Ciss, John M. Flanigen, Russell G. Geen, Samir J. Habiby, Lyle E. Hampton, Charles W. Henley, Paul S. Hiyama, Lewis T. Johnston, Sampson Rogers, A. Dickerson Salmon, Webster A. Two Hawk, John B. Winn, Robert N. Huffman, Thomas D. Hughes, Marianna Klimenko, Robert I. Maurais, James F. Moon, Donald C. Puth, Stephen P. Pressey

September 24 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1958 & 1959

Congreve H. Quinby, R. Richard Tickner, Arthur R. Van Deventer, Charles M. Vogt, Robert H. Walton, Edward L. Barnett, John L. Dreibelbis, Wilbur R. ellis, John L. English, Harry W. Firth, James W. Francis, Robert F. Hunter, Bruce H. Jacobson, James W. Kellett, John M. Larson, Karl E. Marsh, Conrad Nordquist, Gerald W. Richards, Jeffrey M. Richards, Jack L. Schauble, Eugene E. Smercina, T. Tim Solon

September 29 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1960 & 1961

PV George, William M. Johnston, Donald E. Overton, Otto J. Schaefer, James C. Bean, William V. Brook, Gene E. Curry, Dennis L. Day, Edmund B. Der, Charles F. Frandsen, Philip S. Hanni, C. Don Keyes, Armand E. Larive, Lewis R. Luchs, William E. Lyle, Alfred E. Morris, Jess J. Petty, John J. Reinheimer, Warren E. Richardson

August 2016 Alumni Cycle of Prayer

August 25 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1939-1948

Joseph P. Hollifield, Allan L. Ramsay, James P. DeWolfe, Joseph W. O’Brien, Robert A. Moore, Dale W. Cosand, Joseph W. Turnbull, Peter H. Igarashi, Hobart J. Gray, Richard J. Hardman, William F. Maxwell, Robert N. Back, Robert S. Spicer-Smith, Alexander Stewart, Theodoros N. Thalassinos

August 31 – Bexley Hall and Seabury-Western Class of 1949-1951

Manuel D. Chavez, Elizabeth Manning, Gilbert M. Watt, Samuel R. Boman, William F. Davis, James M. Dennison, John H. Duff, Malcolm E. McClenaghan, Grover C. McElyea, Marshall V. Minister, John S. Ruef, R. E. Thurmston, Herbert J. Vandort, John Derbyshire, John S. Jenkins, Stephen E. T. Kim, Robert B. Lucent, Thomas C. Seitz, Donald A. Stivers

May 2016 Alumni Cycle of Prayer

Week of May 2 – Bexley Hall Class of 2009-2012

Debra Q. Bennett, Vincent E. Black, Ronald L. Davis, Thomas J. Fehr, Timothy Fleck, Aaron R. Gerlach, Antionette J. Azar, Rob Willmann, Audra M. Abt, Christopher Coughlin, Joan Grant, Michael Wernick, Louise Yakubisin, Linda M. Young, Luke Fodor, David Getreu, Rosalind Hughes, Shaun LaDuc, Marie Mulford, Lisa O’Rear-Lassen, Michael A. Petrochuk, Jon M. White

May 3 – Seabury-Western Class of 2004

John A. Bross, George Davinich, Jeannette DeFriest, Charles A. deKay, Beverly A. Factor, Carol S. Fleming, Jay J. Gantz, Peter R. Getz, John K. Gibson, Jonathan F. Harris, David E. Heady, Kristina L. Henning, George V. Hudgins, Micah, Jackson, Jeanne Jacobson, William F. Lee, Trawin Malone, Nancy A. McLaughlin, Carol Meredith, Pamela A. Moore

April 2016 Alumni Cycle of Prayer

Week of April 4 – Bexley Hall Class of 1995-1998

Trace M. Browning, Gregory A. Jacobs, A. Lane Keeney, Richard Molison, Laura Noble, Carmen R. Seufert, Francis H. Woolever, Melanie R. Barbarito, Jan L. Christiansen, Ralph B. Laycock, Paul E. Shoop, Randy L. Webster, Pamela J. Keyes, Mark A. Lattime, Barbara J. Price, Harrison Burrows, Gordon J. De La Vars, Mary T. Drake, Leo R. Landhuis, Linda M. Malia, Darlene Muschett, Sandra Pacyga, Joyce E. Sirianni

April 5 – Seabury-Western Class of 2001

William F. Dopp, Jeffrey A. Douglas, Douglas R. Dunn, Cynthia A. Espeseth, Jason A. Fout, William P. Gahan, John K. Graham, Clifton Healy, Lane G. Hensley, Richard M. Jones, Colin P. Kelly, Frank W. King, Anne R. Kirchmier, Todd A. Kleffman, Everett H. Klein, Edward J. Konieczny, Mary C. Lacy, Scott Monson, Bruce E. Nolin, Polycarp Nwachuku

Week of April 11 – Bexley Hall Class of 1999-2003

Julie A. Cicora, Carol H. Cowan, Yolanda N. Gambino, Walter E. Pond, Nancy Svalberg, Sarah A. Lewis, Cheryl Parris, Sylvia B. Robbins-Penniman, Cynthia Sever, J. Brad Benson, Kathryn P. Clausen, Margaret D’Anieri, Robert Baldwin, Mark Stiegler, John G. Talk, Marcia Beam, F. Elizabeth Garrett, Richard Heller, Daisy Kirkpatrick, Heather Wiseman, Lawrence Womack

April 12 – Seabury-Western Class of 2001-2002

Olubenga Olajide, Steven Pope, Elaine Prince, Robert L. Scarborough, Patrice Schexnayder, John Sheffield, Timothy Sherwood, E. Daniel Smith, Robert E. Stevens, Harry W. Tingley, Peter E. Van Horne, Grant B. Wiseman, John D. Angerer, Jeffrey Bessler, George Anne Boyle, Lydia H. Brown, Mary T. Delaney, David Drebert, Paula E. Durren, Diane Edelman

Week of April 18 – Bexley Hall Class of 2004-2006

Mary A. Brody, Sandra Dower, Darby O. Everhard, Glen Fuller, Paul Lillie, Alicia Alexis, Betty E. Coleman, Alice Connor, Keith Dobyns, Terry Moore, Ruth Paulus, Harold Pound, Vickie M. Suitor, Charles Wilson, Steve Bilsbury, Judith Doran, Margaret Gay, Karen Hardy, Claire Hunkins, Ciritta Park, Dale E. Sheppard, Frieda V. Webb

April 19 – Seabury-Western Class of 2002

Rodger Neil Elliott, Margaret Fell, Mary Ann Garrett, Christine M. Gilson, Margaret C. Greene, Charles Holdbrooke, J. David Knight, Mary E. Koppel, Stephen E. Lahey, Stephen Lander, Richard J. McCracken-Bennett, Loretta J. Mendoza, Frederick M. Miller, Joseph S. Pae, Nicolette Papanek, Anthony R. Pompa, Timothy S. Reger, Philip A. Seitz, Deborah G. Seles, Peter Siwek

April 23 – Seabury-Western Class of 2002 & 2003

Kelly N. Sprinkle, Pamela V. Sten, Mary C. Ward, Margaret Adam, Dokun Adewunmi, Charles Allen, Elaine C. Barber, Carolyn M. Bavaro, Charles R. Bohner, Bruce W. Boss, Patricia L. Bouligny, Terry L. Bowers, Geoffrey T. Boyer, Richard H. Callaway, Harley Crain

Week of April 25 – Bexley Hall Class of 2007 & 2008

James J. Baker, Bryan Bedell, Cathi H. Bencken, Vanessa E. Clark, Ralph Harter, Georgina Hegney, Richard Krapf, William McCleery, Melissa Remington, Ernestein C. Flemister, Paul L. Hicks, Leslie Flemming, David Kendall-Sperry, Kim Rossi, William F. Sangrey, Richard C. Sauerzopf, Shawn Clerkin, Theresa Thornton, Catherine B. Dempesy, Andrew Johnson, Joann M. Piatko

April 26 – Seabury-Western Class of 2003

Richard Easterling, M.E. Eccles, Julian R. Eibin, Mark Gatza, Lisa E. Hackney, Sheldon Hamblin, Samuel Hansen-Addy, Jill A. Harrison, David Hefling, Rita L. Henault, Fran Holliday, Abraham N. Jiel, Mark R. Juchter, John F. Keydel, William B. Lupfer, Glad McCurtain, Susan F. McGurgan, Rodney Moore, Ekira Muriithi, John R. Nesbit

April 30 – Seabury-Western Class of 2003 & 2004

Carol P. Oak, Hilda Sey, Robert S. Skirving, George D. Smith, Joan Smoke, Willis H. Steinberg, Karl Stevens, Leigh F. Waggoner, Kara Wagner Sherer, Ann Webber, Donald Wolf, William G. Barfield, Heather V. Barta, Jeffrey L. Bower, Nancy M. Brantingham

March 2016 Alumni Cycle of Prayer

March 1 – Seabury-Western Class of 1996 & 1997

Elizabeth J. Sausele, Kathryn M. Schillreff, Mary Jo Schuetz, Angela F. Shepherd, Allen Shin, Thomas P. Smith, Penny L. Watson, Judith H. Whelchel, Susan S. York, Julia S. Ashby, Mark Bourlakas, Tracey F. Carroll, Michael D. Colvard, Janice E. Gordon-Barnes, David T. Gortner, Martin Greenland, Charles L. Holt, Nancy Hotra, Michael C. Hunn, Elizabeth B. Jameson

Week of March 7 – Bexley Hall Class of 1987-1989

Yvonne Lucia, Jeffrey S. Moore, Lorene H. Potter, Maryann Taylor, Susan C. Armer, Adele F. Chappell, Winifred Collin, Carole J. McGowan, Ronald Pillay, Cristine V. Rockwell, Phillis I. Sheppard, Marilyn K. Dressel, David J. Horning, Christine A. Humphrey, Frances K. Johnson, J. David Lortscher, Ray S. Messenger, Barbara A. Moore, Robert Walcott, James D. Wright

March 8 – Seabury-Western Class of 1997 & 1998

Judith A. Jones, Lois B. Keen, Kathryn C. Mathewson, Clifford A. Moore, Patrick Ormos, Charlotte C. Reed, Mary K. Rejouis, Charles T. Stanford, Cynthia Stone, Margaret W. Thomas,  Richard Towers, Kathryn L. White, Lorna H. Williams, Vicki D. Zust, Harry Brunett, Christopher C. Calderhead, Belinda Chandler, Domenic K. Ciannella, Christopher O. Cole, Brian R. Coleman

March 12 – Seabury-Western Class of 1998

Sylvia R. Czarnetzky, Simon S. Davies, Markus Duenzkofer, John Evans, William Jay Fasel, Katharin K. Foster, C. Eric Funston, F. Elizabeth Garrett, Carolyn Gill, Larry W. Handwerk, James W. Harris, Andrea R. Hayden, Douglas P.  Johnson, Craig M. Kallio, Donald R. Kenyon

Week of March 14 – Bexley Hall Class of 1990 & 1991

Hugh F. Brady, David P. Chalk, Claudine P. Crooks, David J. DeSmith, Harry A. Elliott, Robert Gaudio, Patricia L. Jones, William E. Mann, Scott E. McCleary, Diane E. Morgan, Ralph W. Strohm, Karen S. Sundland, Donald R. Watkins, Mary Alonzo, Eleanor R. Atwood-Tarbell, Susan M. Champion, John F. Floberg, Gerald J. Harris, Donald W. Matthews, Merrie A. Need, David A. Peck, Wesley S. Rehberg, Robert M. Stocksdale, Jeanette E. Tweedy, A. Wilson Valentine, Mary J. Wolf-Foster 

March 15 – Seabury-Western Class of 1998 & 1999

Joseph W. Lund, Amy E. McCreath, Peter Michaelson, E. Gale Morris, Dorian L. Mulvey, Jason L. Parkin, Bonnie A. Perry, Terri C. Pilarski, Anne L. Reed, Susan H. Russell, Joanne L. Skidmore, Heather VanDeventer, T. Cherian Varughis, Brian N. Baker, Douglas S. Brown, Kathleen K. Brusco, Melissa L. Burmeister, Meigan N. Cameron, Anthea Cannell, Mildred L. Cox

March 19 – Seabury-Western Class of 1999

Freda Dohoney, Dean A. Einerson, Robert L. Fitzpatrick, Peter R. Gustin, Robert R. Hansel, J. Derek Harbin, William E. Hardwick, Suzann V. Holding, Paul M. Kirby, Sherod E. Mallow, Diane M. Markevitch, Bryce McProud, Dale L. McQueen, Susan K. Nightingale, David L. Price

March 22 – Seabury-Western Class of 1999 & 2000

Pamela Redding, Stacey D. Salles, Richard E. Sanders, Emily J. Schnabl, Dabney Smith, Patricia W. Snickenberger, Martha E. Wallace, Paul D. White, Hickman Alexandre, David B. Bailey, Spencer D. Carr, Barbara T. Cheney, Patricia A. Conley, Sharon K. Gracen, Cynthia J. Hallas, Theodore W. Johnson, Judith C. Kalom, Wendy D. Lane, Alice Marcrum, Jean McCarthy

Week of March 28 – Bexley Hall Class 1992-1994

Sandra C. Arrington, Jennifer Atlee-Loudon, Joye Cantrell, Mary C. Carson, James O. Craig, Linda Larson, Denise W. Mack, Mary F. Schreiber, Kathryn S. White, Hugh L. Zwicker, Laura A. Day, Louise M. Johnson-Toth, Judith M. Kessler, Lois D. Martin, Paul E. Mottl, James A. Rinehart, Shirley Vogel, Nancy E. Betz, Kathleen E. Hart-Zavoli, Timothy M. Ljunggren, Mary R. Mansfield, Alison J. Martin

March 29 – Seabury-Western Class of 2000 & 2001

Todd S. McDowell, John E. Midwood, Dawn-Victoria Mitchell, W. Taylor Moore, KyungJa Oh, Roberto D. Pamatmat, Mary E. Perrin, Roger Sainsbury, Timothy E. Schenck, Jerry Shigaki, Patricia B. Size, Richard R. Swanson, William J. Van Oss, Mary B. Vidmar, Florence R. Winkelman, Brian Beno, Melinda D. Bobo, D. David Clemons, Edward W. Curtiss, Thomas L. Day, Joan P. Delamater